Kawa smakowa
…to spełnienie marzeń dla poszukujących małej czarnej w nowym wymiarze!
- Wszystkie kawy mielimy na życzenie wystarczy wybrać wariant mielenia do odpowiedniego parzenia.
Niezwykłe kompozycje tworzone są na bazie oryginalnych kolumbijskich ziaren Excelso Medelin, będących odmianą arabiki. Dodano do nich aromat w odpowiedniej proporcji tak, by zachowano równowagę pomiędzy smakiem i mocą. Esencjonalny napój o wyrazistym zapachu sprosta oczekiwaniom każdego entuzjasty.
Kawa smakowa w ziarnach
Oferujemy bardzo dużo wariantów, które świetnie komponują się z mocą i zapachem czarnego naparu. Wybierając nasze aromatyzowane kawy ziarniste i mielone zyskujesz najlepszej jakości napój o unikalnej nucie smakowej. Nie musisz używać już zbyt słodkich dodatków czy syropów. Poznaj naszą propozycję, która umili Ci chwilę relaksu, a także doda siły na dalszą część dnia. Wybór masz ogromny, od Ciebie i Twoich gustów zależy, po który produkt sięgniesz.
Idealna do deserów
Może być idealnym dodatkiem do deseru lub sama w sobie stanowić najlepszy deser. Miłośnikom wszelkich słodkości proponujemy nasze propozycje kaw. Przypadną do gustu wielbicielom mrożonych napojów, latte z bitą śmietaną, a także szukającym atrakcyjnego urozmaicenia.
Czas na chwilę relaksu!
Wśród oferowanych przez nas smaków znajdziesz unikalne deserowe propozycje: belgijskie praliny, marcepan, wiśnie w rumie, wanilię z orzechami, kruche ciasteczka. Zasługujesz na taką słodką chwilę z filiżanką w ręku! Mamy również połączenie czekolady z miętą, wiśnią, pomarańczami, bananem i orzechami. Czekolada i kawa powinny zawsze iść ze sobą w parze jako związek idealny!
Kontrola jeszcze zielonych ziaren kawy na plantacji
Świetny pomysł!
Ziarna w takim wydaniu to dobry pomysł na urozmaicenie sobie codziennego rytuału. Na spędzenie miłej chwili z ciepłym, parującym kubkiem pełnym urzekającego aromatem napoju. Polecamy ją poszukiwaczom nowych, wyjątkowych doznań i wielbicielom złożonych aromatów. To również oryginalna propozycja na sprawienie bliskiej osobie miłego upominku.
Kraj pochodzenia: Ameryka Południowa, Kolumbia Składniki: 98% Kawa arabica, aromat 2%
Moc: Kwasowość:
Po uprzednim zmieleniu na odpowiednią grubość, kawę przygotujesz w ekspresie ciśnieniowym, kawiarce, French Pressie, oraz dzięki alternatywnym metodom parzenia kawy: dripper, aeropress, chemex czy po turecku w tygielku.
Przechowywanie kawy: w suchym miejscu i temp. poniżej 25°C, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Czy kawa nas uzależnia?
Kofeina zawarta w kawie wpływa i pobudza nasz centralny układ nerwowy, z biegiem czasu może on się nieco zminimalizować i w tym sensie można powiedzieć, że kawa nas uzależnia. Nie jest to jednak taka zależność, która przyjmuje działanie jak alkohol czy narkotyki. Natomiast wpływa na funkcjonowanie społeczne, emocjonalne. W związku z tym uzależnienie od kawy i objawy tzw. odstawienia może wiązać się m.in. z bólem głowy, z rozdrażnieniem czy obniżoną koncentracją, ale objawy takie trwają nie dłużej niż dwie doby. Większość specjalistów nie uważa więc przyzwyczajenia do kofeiny za uzależnienie.
Czy kaw może wywoływać choroby?
Liczne przeprowadzone badania dowodzą, że jedna filiżanka kawy dziennie nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie, nie znalazło też powiązań między spożyciem kawy, a podwyższonym poziomem cholesterolu czy ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób serca. Wyniki pokazały, że też osoby pijące od jednej do trzech filiżanek kawy dziennie są w znacznym stopniu rzadziej hospitalizowane z powodu zaburzeń rytmu serca niż inni. Jednocześnie naukowcy wskazują jednak, że kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze, z chorobami serca i wrzodami powinny skonsultować picie kawy ze swoim lekarzem.
Czy kawa szkodzi przy nadciśnieniu?
Od dawna przypisuje się kawie wpływ na wzrost wartości ciśnienia tętniczego niż jest w rzeczywistości. Według badań naukowych kawa powoduje zmianę wartości ciśnienia jedynie o 4-5 mmHg w przypadku ciśnienia skurczowego oraz 8-10 mmHg rozkurczowego. Zaskakujący jest również fakt, że u osób, które spożywają kawę każdego dnia, wzrost wartości ciśnienia nie następuje.
Wbrew powszechnym informacjom kawa nie jest istotnym czynnikiem ryzyka nadciśnienia. U osób codziennie spożywających czarną kawę wytworzenia tolerancja kofeiny i nie rozwija się nadciśnienie tętnicze. Kawa u osób, które piją ją regularnie, nie podwyższa ciśnienia tętniczego. Oczywiście należy pamiętać o spożywaniu w racjonalnych ilościach.