Puszki na herbatę

Puszki do przechowywania herbaty to produkt, który skutecznie zabezpiecza herbatę przed utratą aromatu i zachowuje jej właściwości smakowe. Więc puszka, jako akcesoria herbaciane jest ważnym elementem, o którym warto pamiętać. Zabezpieczają herbatę przed innymi zapachami zewnętrznymi, gdy stoi zamknięta szczelnie w puszce w ciemnym i chłodnym miejscu, wówczas susz herbaciany zachowa wszystkie walory i nie pogorszy, jakości.

Puszki na herbatę proponowane w ofercie naszego sklepu są eleganckie i z pewnością wkomponują się w nowoczesne wnętrza ozdabiając każdą kuchnię. Miłośnikom kultury z Dalekiego Wschodu, proponujemy puszki do przetrzymywania herbaty nawiązujące do kultury japońskiej. Puszki pełne kolorów o ciekawych niepowtarzalnych wzorach oraz z motywami zwierzą jak koty, a każda z nich przypadnie do gustu miłośnikom herbat.

Ważnym czynnikiem i na co należy również zwrócić uwagę, gdy przechowujemy herbaciane listki w puszkach na miejsca, w którym puszkę trzymamy. Niskie, jak i zbyt wysokie temperatury nie wpływają korzystnie, na jakość suszu. Dlatego warto unikać miejsc, gdzie puszka narażona jest na silne działanie słońca.

Jak należy myć puszki?

Wszystkie metalowe puszki z dużą łatwością przejmują zapachy przechowywanych produktów. Warto wiedzieć, że puszka, w której przechowywana była kawa nie będzie nadawać się już do przechowywania herbacianego suszu gdyż aromat kawowy zdominuje i przeniknie w herbatę. Podobnie jest z aromatycznymi herbatami z dodatkami owoców nie należy później wsypywać herbat delikatnych herbat klasycznych.

Puszki należy myć ręcznie bardzo delikatnie i dokładnie po umyciu bardzo ważne jest by była ona dokładne wysuszona. Najlepiej od razu wytrzeć ją miękką bawełnianą ścierki odstawić by dokładnie wyschła.

 

Puszka na herbatę orient czerwona Puszka na herbatę orient czerwona
Cena: 16,90 zł
zobacz więcej
Puszka na herbatę Puszka na herbatę
Cena: 22,40 zł
zobacz więcej
Puszka na herbatę  Trzyczęściowa Puszka na herbatę Trzyczęściowa
Cena: 22,40 zł
zobacz więcej
Puszka na herbatę - Koci świat Puszka na herbatę - Koci świat
Cena: 13,94 zł
zobacz więcej
Puszka na herbatę - Koci świat Puszka na herbatę - Koci świat
Cena: 13,94 zł
zobacz więcej
Puszka na herbatę 100g Puszka na herbatę 100g
Cena: 34,00 zł
szt.
zobacz więcej
Puszka na herbatę 120g Puszka na herbatę 120g
Cena: 29,00 zł
szt.
zobacz więcej
Puszka na herbatę 200g Puszka na herbatę 200g
Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl