Kubek - A. Modigliani - Mario Varvogli (CARMANI)
Opis
Kubek - A. Modigliani - Mario Varvogli (CARMANI)
- Porcelanowy kubek ozdobiony 1 szt. reprodukcją obrazu artysty. Zapakowany w pudełko z tym samym motywem. Oryginalne opakowanie zamykane na rzep.
Idealny prezent dla kolekcjonera twórczości artysty i miłośnika herbaty, kubek z motywem z reprodukcji obrazów Amedeo Clemente Modigliani*» Kobieta w kapeluszu
Kubek porcelanowy wykonana z wysokiej jakości porcelany kostnej która bardzo długo utrzymuje temperaturę herbaty i kawy co wyśmienicie wpływa na ich smak i aromat.
Dodatkowe informacje:
- Wysokość kubka - 11 cm
- Średnica górna 8,9 cm
- Śr, dolna 6,6 cm
- Pojemność filiżanki - 350 ml
- Kartonik: 14,2 x 14,6 x 9,2 cm
- Porcelana: kostna, bardzo dobrej jakości
- Można myć w zmywarkach
- Każdy egzemplarz oznaczony certyfikatem Carmanii.
Kubek firmowany jest znaną i niezwykle cenioną marką Carmani*
CARMANI - to australijska marka zatrudniająca najlepszych projektantów, którzy nieustannie wzbogacają kolekcje, ceniona jest przede wszystkim za bardzo dobre wykonanie, z dbałością o szczegóły oraz atrakcyjny design.
*Amedeo Clemente Modigliani, (1884-1920 r.) to jeden z najbardziej dziś cenionych włoskich malarzy, rysowników i rzeźbiarzy.
Pracował głównie we Francji. Znany jest z portretów i aktów w stylu charakteryzującym się wydłużonymi liniami postaci.
Za życia nie był doceniany, jego dzieło zyskało uznanie dopiero po śmierci. Młodość spędził we Włoszech, gdzie studiował sztukę starożytności i renesansu. W 1906 przeniósł się do Paryża, gdzie poznał m.in. Pabla Picassa czy Constantina Brâncuşi. Mieszkał tu przez 8 lat, aż do wybuchu I wojny światowej.
Na dorobek twórczy Modiglianiego składa się 420 obrazów, rysunki i ok. 25 rzeźb. Nie licząc kilku pejzaży, głównym motywem jego twórczości, jest przedstawianie człowieka. Wypracował własny, indywidualny styl. Zasłynął za sprawą aktów, które na przełomie XIX i XX wieku nie były akceptowane przez społeczeństwo. Modigliani nie przyłączył się do żadnego współczesnego mu kierunku w sztuce jak kubizm czy fowizm.
Malarz A. Modigliani w swojej pracowni